Hakkımızda

2019 yılında vintage dünyasına adım atan Uniqera'nın temelleri aslında çok daha öncesinde Paris’te atıldı. Markanın kurucusu Ceyda Subaşı'nın, orada yaşadığı dönemde ikinci el dükkanlarından ve antika satıcılarından kişisel koleksiyonu için topladığı ürünlere, seyahat ettiği ülkelerden farklı parçalar da eklenince oldukça büyük bir koleksiyon ortaya çıktı. On seneyi aşkın bir süre kurumsal hayatta dijital pazarlama ve e-ticaret yöneticiliği yaptıktan sonra vintage takılara olan tutkusunu daha profesyonel bir platforma taşımaya karar veren Ceyda Subaşı, 2019 yılının Aralık ayında Uniqera markasını hayata geçirdi.

Çoğunlukla Avrupa ve Amerika’daki vintage & antika mağazaları gezilerek toplanan eşsiz ürünler markanın web sitesinde ve İstanbul/Göztepe'deki showroom'unda satışa sunuluyor. 1800’lerden 2000'li yıllara uzanan zaman diliminden günümüze gelen aksesuarların çoğunluğu kullanılmış olmasına rağmen kondisyonları oldukça iyi ve bakımlı olanlar özenle seçilerek markanın ürün portföyüne ekleniyor. New old stock (eski stoklardan çıkmış, hiç kullanılmamış) ürünler de takipçilerin ilgisine sunuluyor. Aynı zamanda Kapalı Çarşı'daki mücevher ustaları tarafından hazırlanan nostaljik Artisan Koleksiyonu, markanın çatısı altında farklı seçenekler bulmaya olanak sağlıyor.

Uniqera'nın öncelikli iletişim kanalı sosyal medya. Instagram üzerinden aktif olarak paylaşım yapan marka, müşterileriyle yakın iletişimde olmayı tercih ediyor. Ürün tanıtımlarının yanı sıra vintage kültürünü ve yaşam tarzını anlatan paylaşımlar da yapılıyor.

Takipçileri arasında yakından tanıdığımız ünlü isimler de var, harçlığının bir kısmını vintage parçalara ayıran lise öğrencileri de. Bu geniş skaladaki kişilerin vintage ürünleri tercih etmelerinin birden fazla nedeni var. Çoğunlukla, ürünlerin tek ve özgün olmasının daha ayrıcalıklı hissettirdiğini düşünüyorlar. Bunun yanı sıra eskiden üretilen takıların günümüz piyasasındakilerden daha kaliteli olduğunu fark eden bir kesim de var. High fashion markaların eski koleksiyonlarına makul seviyelerdeki fiyatlarla ulaşabilmek de cabası.